Mobil ve Hasta Başı Uygulamaları

Mobil ve Hasta Başı Uygulamaları

Teknolojik değişimler ile birçok sağlık kuruluşu hizmetlerini sadece kurum sınırları içerisinde gerçekleştirmekten ziyade her türlü teknolojik cihazlar ile daha hızlı ve kaliteli çözümler sunmayı tercih eder hale gelmiştir. Mobil uygulamalarımız ile kurum/kuruluşların sunmuş olduğu birçok hizmeti mobil ortamdan hasta ve hasta yakınlarına  / vatandaşa ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

Mobil Uygulamalar:

Akıllı telefonlar, tablet be kiosk cihazlarında kullanılabilen, kurumun ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak kuruma özgü, kurumun mevcut sistemiyle tam entegre çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Uygulamalarımız Android, IOS gibi en çok mobil platformlar üzerinde çalışabilmektedir.

Mobil uygulamalar ile hasta, hasta yakını, vatandaş internet üzerinden güzevenli, kesintisiz, mekan ve zaman bağımsız bir şekilde uygulamalara erişim sağlanabilir, branşa, hekime göre randevu alabilir, tetkik sonuçlarını izleyebilmektedir.

Hastabaşı Uygulamaları:

Hastanın hastalık sürecini an ve an takip edilmesine katkı sağlayan, sağlık personelinin hasta ile ilgili tıbbi verilerini, tanı tedavi işlemlerini, ilaç bilgilerinin girildiği uygulamalardır. Böylelikle hasta başı uygulamaları, gereksiz protokol ve kağıt ortamını kaldırarak hatasız, kağıtsız bir süreç işlemesine yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda hasta başı uygulamalar hasta ve hasta yakınları için farklı biçimlerde de kullanılabilmektedir. Hastalık nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayan hasta ve hasta yakınları hasta başı cihazları ile televizyon seyredebilir, radyo dinleyebilir ya da sosyal ortamlarda bulunabilirler.