Radyolojik Görüntüleme ve Arşivleme Sistemi

Radyolojik Görüntüleme ve Arşivleme Sistemi

Cihaz Entegrasyonu
Hastanede bulunan ve DICOM standardını destekleyen tüm görüntüleme cihazları Probel PACS sistemine entegre edilebilir. BT, MR ve CR gibi sabit görüntü çeken cihazların yanı sıra Anjio ve Endoskopi gibi hareketli görüntü çeken cihazlarında sisteme bağlanması mümkündür. Anolog cihazların, DICOM donüşümü özel bir kart ve yazılımla yapılabilinmektedir.
 
HBYS Entegrasyonu
Probel PACS sistemi diğer HBYS sistemlerine de kolayca entegre edilebilir. Bu sayede, klinisyen hekim, poliklinikte hastasını muayene ederken tek bir tuşa basarak hastanın görüntüsüne hızlı bir şekilde erişebilmektedir.
 
Worklist ve 3D Desteği
Probel PACS sistemi ile worklist desteği olan cihazların entegre çalışması mümkündür. Yüksek kesitli cihazlardan elde edilen görüntülerin radyolog tarafından 3D, MIP ve MPR özellikleri ile işleyebilmektedir.
 
WEB Desteği
Probel PACS sistemindeki görüntülere web üzerinden erişilebilmekte ve viewer’ın tüm özellikleri DICOM standartlarında kullanılabilmektedir.
 
CD Robot ve DICOM Print Desteği
PACS sistemindeki görüntüler cd-writer veya cd-robot yazıcılarla cd ye basılabilir. Ayrıca görüntüler dicom printer vasıtası ile filme de basılabilir.